www.zydziwpolsce.edu.pl

Serwis ten powstał w 2002 r. dzięki współpracy z Domem Anny Frank w Amsterdamie, Fundacją im. Stefana Batorego i Ambasadą Królestwa Niderlandów w Warszawie. Zawiera on głównie materiały dydaktyczne przydatne w nauczaniu historii i kultury Żydów.

Jego podstawową część stanowią multimedialne prezentacje dwóch wystaw „Żydzi w Polsce. Swoi czy Obcy?” i „Anna Frank – historia na dzień dzisiejszy”. Ponadto w serwisie zamieszczono opracowanie „Dziennika Dawida Rubinowicza”.

Strona zawiera rozbudowaną „Sekcję nauczycielską” i „Bibliotekę”, gdzie znajdują się gotowe materiały dydaktyczne i scenariusze lekcji poświęcone tej problematyce. Prezentuje się tu także wskazówki bibliograficzne oraz bieżące informacje na temat seminariów i szkoleń dla nauczycieli. Ważną część portalu stanowi sekcja poświęcona projektowi edukacyjnemu „Free2choose in Europe”, który aktualnie jest realizowany przez nasze Centrum.

Serwis ten przeznaczony jest dla nauczycieli i uczniów, zainteresowanych historią i kulturą Żydów oraz szeroko rozumianą edukacja dla tolerancji.